A to byla Vaše chatička?

Dobrá pojistka je základ . . .

Chalupaření a chataření je česká tradice, které neskomírá. Dle odborníků zažívá nyní chalupaření obrovský nárůst, protože mladá generace přichází na chuť pobytu v přírodě. Již neplatí pravidlo, že je chata odkladištěm toho, co nám doma dosloužilo. Řada movitých lidí má víkendové bydlení zařízeno na úrovni dobře vybaveného rodinného domku. A proto DOBRÁ POJISTKA JE ZÁKLAD, jak si druhým bydlením přidělat víc radosti, než starostí.
U pojištění chalupy platí stejné pravidlo, jako u pojištění bytu či rodinného domu. Jedna smlouva ochrání stavbu a druhá vybavení. Pokud nemáte chalupu v dezolátním stavu a starší 30-ti let. Vyplatí se vám tzv. pojistka na novou cenu. To znamená, že v případě pojistné události vyplatí pojišťovna takovou sumu, která odpovídá aktuálním nákladům na potřebné opravy poškozených nebo zničených stavebních částí.
Pamatujte na stavební materiál na rekonstrukci!
Pokud se rozhodnete svou chatu, chalupu rekonstruovat, nezapomeňte, že pojistka nemusí chránit zakoupený stavební materiál. Investice do rekonstrukce Váš majetek zhodnotí, proto nezapomeňte svou smlouvu upravit či předělat.

Rádi Vám pomůžeme vybrat to nejlepší pojištění.

Porovnání pojištění Vašeho majetku

foto: pixabay.com