Den blbec?

nedejte mu šanci

Pojištění za škody způsobené zaměstnavateli.

Každý z Vás již určitě zažil den blbec. Na co sáhnete, to pokazíte, případně to pokazí někdo jiný. Předměty Vám bezdůvodně padají z rukou, jste roztěkaní, zapomínáte a dostáváte se do velice nepříjemných situací – zkrátka den blbec. V některých případech jsou tyto dny úsměvné a můžete je vyprávět kamarádům nebo na rodinných sešlostech. Ale jsou i situace, které Vám pořádně dokáží nabourat rodinný rozpočet.

Inspirováno skutečným příběhem
Nyní na svůj příběh vzpomínám s úsměvem, ale věřte mi, že před půl rokem tomu tak nebylo. Nastalo klasické pondělní ráno, rychle vstát, připravit snídani, obléknout sebe a dítě a hurá do školky a do práce. Při vstupu do kanceláře jsem omylem přibouchla dveře, za kterýma stála kolegyně a chystala se také vstoupit dovnitř. O něco později jsem seděla u svého stolu s kávou a otevřeným notebookem, šel okolo kolega a chtěl podat výkazy, automaticky jsem sáhla do přihrádky a při rychlém pohybu směrem k němu jsem sebou vzala i hrnek s kávou (a to že mám ráda velké kávy). Notebook od kávy, papíry na stole od kávy, kolegovy kalhoty od kávy. (Vzniklá škoda cca 40.000kč.) Můj skvělý den pokračoval dál. Odpoledne jsem odvážela balíky na poštu a co čert nechtěl na parkovišti jsem se při couvání vyhýbala důchodkyni a druhou stranou jsem narazila do osvětlení parkoviště. Auto měla firma havarijně pojištěné, ale spoluúčast, kterou pojišťovna od plnění odečetla jsem musela uhradit já. Znáte domino efekt? Tak ten jsem tenkrát viděla poprvé.“ Kristýna K.

Škody, které pojišťovny hradí z pojištění odpovědnosti zaměstnance, jsou nejčastěji způsobeny neopatrností, roztržitostí nebo nedbalostí.
Někdy máte den blbec, a tak i věci, které děláte rutinně, mohou skončit katastrofou.

Více o pojištění se dozvíte zde

Foto:Pixbay.com