Pojištění rodinného domu ve výstavbě

Jak na pojištění, když začínáme stavět rodinný dům?

Bohužel se v posledních letech setkáváme stále častěji s krádežemi v rozestavěných domech. Asi každý kdo staví slyšel o ukradených okapech, míchačce, o krádeži stavebního materiálu, ale i zabudovaném zařízení.

Jak se proti zlodějům na stavbách bránit???

Jedinou možností, kromě hlídače, je pojištění domu ve výstavbě. U některých firem, dodavatelů, které staví náš dům, se setkáváme s doplňkem ve smlouvě, která nám říká, že po dobu výstavby zajišťují pojištění domu a jeho ostrahu oni, ale to není časté. U firem, které tyto dodatky nemají, se o pojištění musíme postarat sami. Pojistit je možné stavby nově zahájené, rozestavěné nebo rekonstruované včetně stavebních součástí, stavebního materiálu, nářadí. Pojistná částka na dům by měla odpovídat ceně, za kterou byste dokončený dům prodali v daném čase a místě. Hodnotu pojištěného materiálu, stavebních součástí a stavebního zařízení si stanovíte sami. Výhodou je, že pojištění domu ve výstavbě je o 50% levnější než pojištění již vybudovaného domu. Pojistka s touto cenou platí i po dokončení výstavby, jen nesmíte zapomenout si odhlásit pojištění stavebního materiálu a stavebního zařízení.

Nezapomínejte aktualizovat Vaše smlouvy!

Hodnota domu se v čase mění a tomu by měla být přizpůsobena i pojistná částka na kterou máte dům pojištěn. Obecné pravidlo je, že by se smlouvy měly obnovovat každé tři roky. Neodpovídá-li při pojistné události hodnota stavby pojistné částce ve smlouvě pojišťovna plnění krátí v poměru, v jakém je pojistná částka vůči skutečné hodnotě. Případně uplatní i srážku za podpojištění.

Chraňte svůj majetek pojištěním.

Srovnat ceny pojištění

(Foto:pixabay.com)