Příběhy ze života

Povinné ručení

Jednou jsme se s manželkou rozhodli pro koupi druhého auta do rodiny. Vybrali jsme si 10 let staré auto v jednom menším bazaru za cenu cca 100 000 Kč, které jsme za léta našetřili. Na místě nám nabídli i sjednání povinného ručení. Sám jsem si říkal, že ten kousek domů – což bylo asi 10 km – to dojedu, že si pak pojištění sjednám v klidu na pojišťovně. Nakonec jsem podlehl tlaku manželky, která byla zodpovědnější, a pojištění jsem uzavřel. Netušil jsem, že to pro mne bude mít zcela zásadní význam.

Když jsme totiž pak vyrazili na cestu domů, manželka řídila naše stávající auto, já jsem si vzal “nové”. Řídím každý den a v každém autě se rychle zorientuji… ale přeci jen jsem se mu věnoval asi víc, než bylo vhodné a v místě, kde obvykle bývá plynulý provoz najednou byla kolona, auta brzdila spíše prudce a na poslední chvíli… a já, protože jsem navíc nebyl zvyklý na nové auto, na účinek brzd, jsem zkrátka nedobrzdil. Poškodil jsem samozřejmě svoje auto (což byla smůla, s tím se nedalo nic dělat), auto přede mnou a to navíc ještě poškodilo další auto před sebou. A přitom to nebyla velká rychlost…

Měl jsem však obrovské štěstí, že jsem dal na manželku a povinné ručení uzavřel. Ano, byla to opravdu velká náhoda, ale při představě, že bych veškerou škodu musel platit ze svého, mne opravdu mrazí! Byla by to velká rána pro rodinný rozpočet.

Petr V., Stříbro

NAŠE DOPORUČENÍ:

Povinné ručení ve finále stojí pár korun v porovnání s tím, od čeho vás chrání. Přesto nemusíte platit víc, než je nutné. Ušetřete s námi a spočítejte si, kolik s námi ušetříte!

 

Havarijní pojištění

Celý svůj dosavadní produktivní život jsem se snažila šetřit každou korunu a zbytečně neutrácet. Snad proto jsem dlouho ani nepotřebovala auto… Ale když přišla změna zaměstnání a nutnost dojíždět, rozhodla jsem se auto koupit. Chtěla jsem něco mladšího, nenáročného na servis a samozřejmě něco spolehlivého. Vybrala jsem si 5 let starý Ford Focus za 150 000 Kč. Přímo u autorizovaného prodejce jsem sjednala povinné ručení i havarijní pojištění.

Prodejce mi vysvětlil, že z havarijního pojištění se hradí případné škody, které vzniknou na mém autě, tak jsem si říkala, že to možná není špatný… Sice mě to stálo nějakých 13 000 Kč ročně, ale pro ten klid… A sama jsem si říkala, že to nejspíš časem zruším.

S autem jsem ihned po zakoupení zavítala do servisu na běžnou údržbu, která mě stála dalších cca 10 000 Kč, ale s autem jsem byla navýsost spokojena.

Ovšem jednoho dne ráno jsem zjistila, že auto tam, kde jsem ho večer zaparkovala, nestojí… Bydlím v Praze, ale nikdy mě nenapadlo, že by se to mohlo stát mě a u starého auta… Ale už to vypadalo tak, že mi auto ukradli. Volala jsem na Policii, kde jsem zjistila, že mi ho neodtáhli, takže mé nejhorší obavy se potvrdili. Měla jsem obrovský vztek a za těch několik měsíců jsem se s autem výborně sžila…

Obrátila jsem se na pojišťovnu s náhradou škody. Po několika měsících řešení (pojišťovna čekala, až to uzavře Policie) mi vyplatili 135 000 Kč. Prý takové auto nemá dnes větší cenu, odečetli spoluúčast… Musím říct, že jsem byla zklamaná, čekala jsem víc. Ale na druhou stranu to bylo lepší, než když bych dnes neměla nic – ani auto, ani peníze. Za peníze jsem si koupila jiné auto (možná i lepší ;)) a po zkušenostech jsem neváhala si havarijní pojištění proti krádeži sjednat znovu.

Karin T., Praha

NAŠE DOPORUČENÍ:

Mnohdy se zdá, že jsou to jaksi zbytečně vyhozené peníze… Vždy zvažte, CO SE STANE, KDYŽ O VAŠE AUTO PŘIJDETE! Jestli můžete sáhnout do rezerv, jestli to ovlivní Váš rozpočet a jak, nebo jestli si musíte na nový vůz půjčit… Existuje řada variant HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ, kde můžete vybírat mezi rozsahem pojištění (riziky) a cenou. Berte to tak, že platíte za Váš klid, že tím chráníte svou “investici” nebo své úspory!

 

Pojištění majetku – Rodinný dům

V roce 2010 jsme si s rodinou pořídili vysněné bydlení a koupili si starší rodinný dům. Jelikož jsme si na dům brali hypotéku, jedním z požadavků banky bylo jeho řádné pojištění – to nechali na nás. Vybrali jsme si pojišťovnu, která v naší obci měla pobočku, a dům pojistili.

Dům je ve svahu na kopci, v blízkosti nejsou žádné stožáry, stromy, jen další rodinné domy, které jsou trvale obývané. Z tohoto důvodu se mi pojištění jevilo jako “nutné zlo”, takže dům jsem pojišťoval spíše proti své vůli a kvůli bance.

Jaké však bylo mé překvapení, když po vydatných srážkách došlo k úplnému zatopení sklepa a ke zničení jeho vybavení (kola, domácí stroje a nářadí, uskladněný nábytek…). Vlivem ucpání odtoků a odpadů došlo také k podemletí samostatně stojící garáže a popraskání zdiva a narušení statiky.

To se stalo po několika měsících bydlení a dnes je vše vyřešeno drenáží a odpadními kanály. V každém případě jsem se na doporučení známého obrátil na pojišťovnu, jestli je možné uplatňovat náhradu škody. Sám jsem tomu příliš nevěřil, ale k mému úžasu pojišťovna zaplatila vzniklou škodu a částečně i nutné stavební práce jako “zabraňovací náklady”.

Dnes jsem rád, že pojištění nemovitosti máme a po této zkušenosti jsem se rozhodl jej ještě rozšířit a připlatit si větší rozsah. Osobně si myslím, že pokud jde o bydlení a zajištění rodiny, tak je to doslova pár korun. Doporučuji!

Jan S., Žloukovice u Berouna

NAŠE DOPORUČENÍ:

I když je někdy těžké odhadnout, jaká rizika Vás mohou potkat, informujte se u našeho pojišťovacího specialisty, který Vám na základě zkušeností klientů vhodně poradí, proti čemu je vhodné se bránit. Nepodceňujte sílu živlů ani agresi jiných lidí a chraňte svůj majetek! Spočítejte si, že to za to stojí!

 

Pojištění majetku – byt

Před patnácti lety jsem si pořídila s dcerou byt ve 4. patře panelového domu. Pojistila jsem si byt jako nemovitost i domácnost. Bylo mi řečeno, že nemovitost je sice pojištěna, ale že je to takhle prý lepší.

V domě, konkrétně v bytě nad námi, jednoho dne došlo k požáru, který byl hasiči úspěšně uhašen, takže nedošlo k totálnímu zničení domu. Ale hašením došlo k totálnímu zničení mého bytu – kompletní vyplavení domácnosti, zničení stěn, elektroinstalace… prostě totální katastrofa!

Po nějakém čase, kdy jsme s dcerou bydleli u příbuzných, a kdy jsem se vzpamatovala z počátečního šoku, jsem začala řešit, co dál s bytem. Bylo možné žádat o náhradu škody po majitelích bytu nad námi, ale protože neměli žádné pojištění, navíc se jednalo o nespolehlivé sousedy, rozhodla jsem se obrátit raději na svou pojišťovnu.

Byt navštívila paní z pojišťovny, vše nafotila, zdokumentovala. Jelikož všechny věci byly na místě tak, jak jsme je tam nechali při opuštění bytu, nemusela jsem ani složitě dokladovat jejich pořízení. V bytě bylo třeba opravit elektroinstalaci, podlahy, vnitřní omítky… a to vše pojišťovna uhradila z pojištění nemovitosti. Vše ostatní (zničené vybavení) pojišťovna zaplatila z pojištění domácnosti.

Byla s tím spousta starostí, stálo to spoustu nervů, času i peněz, ale nakonec jsem ráda, že jsem alespoň nějaké pojištění měla – neumím si představit, že bych to měla platit všechno sama. A to jsem za to nemohla, nebyla to má chyba.

Vlasta A., Plzeň

NAŠE DOPORUČENÍ:

Chraňte svůj majetek – škoda může vzniknout náhodou, neúmyslně i úmyslně. Neriskujte, že ztratíte střechu nad hlavou (někdy i doslova). Spočítejte si s námi, kolik bude stát jistota, že to máte vyřešené!

 

Pojištění odpovědnosti za škodu

Když jsem se přistěhoval do Prahy do bytu, jediné, z čeho jsem měl strach, bylo vykradení bytu. A jelikož jsem profesionálním fotografem, tak mé vybavení se pohybuje v řádu statisíců. Proto jsem se rozhodl pro pojištění domácnosti.

V pojišťovně mi “vnutili” ještě pojištění odpovědnosti, že je to prý dobré, kdybych způsobil nějakou škodu, např. rozbil regál s drahým pitím apod.

Mám také psa a aniž bych to byl tušil, pojištění se týká i jeho. A právě pes byl příčinou malého neštěstí. Jak to tak psi mívají, i když jsou vždy ukáznění a vzorně hodní, při jedné procházce vběhl do cesty dítěti na kole. To spadlo a kromě drobné škody na kole si zlomilo i ruku a poranilo se na hlavě.

Já osobně jsem za to nemohl, někdy je opravdu těžké psa uhlídat, ale škoda byla na světě – jednalo se o tisícové částky vynaložené na léčení, rehabilitace, na úhradu ušlého zisku pro rodiče, který se musel o dítě starat… a to všechno zaplatila pojišťovna (s mou spoluúčastí 500,- Kč).

Dnes jsem opravdu rád, že jsem si pojištění uzavřel. Otevřelo mi to oči a uvědomil jsem si, že jsou věci, které nelze předvídat. Uzavřel jsem si také pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti (mám nově dům) a pojištění profesní odpovědnosti.

Petr B., Příbram

NAŠE DOPORUČENÍ:

Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě se vztahuje na činnosti týkající se běžného života. Jak bylo řečeno v tomto příběhu, někdy to opravdu nemůžete ovlivnit. Chraňte se před výdaji vhodným pojištěním – a pokud máte děti či chováte domácího mazlíčka, pak je pojištění nutností. Spočítejte si s námi, že to za těch pár korun opravdu stojí!

 

Cestovní pojištění

S partou z práce jsme si vyrazili na prodloužený víkend na lyže do Rakouských alp. Jsem vášnivý snowboardista, jezdím na hory pravidelně a v zásadě nikdy nijak neblázním a zbytečně neriskuji. Na cestu se nijak nepojišťuji, cestovní pojištění mám v rámci bankovních služeb.

Hned první den, kdy počasí bylo fantastické, sluníčko, jasno, prázdné sjezdovky, jsem se teprve dostával do varu a začínal si užívat sjezdovku… když se zezadu přiřítilo neohleduplné dítě, podrazilo mi nohy a já jsem spadl dozadu a přímo na krční páteř. Měl jsem sice helmu, ale skončil jsem na zemi ležet a s přeraženým obratlem.

Kolegové ihned volali záchranku – a tak jsem se poprvé (a doufám, že naposledy) proletěl vrtulníkem. V nemocnici jsem strávil několik dnů, než svolili mě převézt zpátky do ČR. Než jsem opustil nemocnici, musel jsem uhradit v přepočtu cca 100 000,- Kč v hotovosti (platila za mne kolegyně svou kreditní kartou), zbytek pak hradila pojišťovna. I oněch 100 000,- Kč mi pojišťovna zpětně uhradila z mého cestovního pojištění, ale jen díky tomu, že jsem ho měl… Celkový účet za dopravu vrtulníkem, nemocniční péči, ošetření atd.. činil cca 300 000,- Kč. To je částka, kterou bych si rozhodně nemohl dovolit zaplatit.

Bez cestovního pojištění nelze cestovat, je to absolutní hazard. A nezáleží na tom, jestli jedete sportovat nebo jen na pláž k moři.

Martin Z., Říčany

NAŠE DOPORUČENÍ:

Stejně tak, jako my zde požadujeme po cizincích okamžitou úhradu, stejně postupují i v zahraničí vůči nám. Tomu se většinou nelze vyhnout. Ovšem pak záleží na tom, zda-li máte vhodné pojištění, které Vám tyto náklady vrátí a při vhodně zvolených variantách nemusíte ani nic platit na místě a vše za Vás vyřeší pojišťovna. Neriskujte “osobní bankrot” a neplaťte – třeba za chybu někoho cizího. Buďte připraveni na všechno s vhodným cestovním pojištěním!

Proč pojištění od nás?

  • Výrazné slevy na pojistném

  • Porovnáme pro Vás pojištění
    až od 12 pojišťoven

  • Komplexní servis a asistence

  • Přidělíme vám osobního poradce

  • Aktualizace již sjednaného pojištění

Potřebujete poradit?

Na Vaše otázky jsme připraveni odpovědět na:

info@vyberpojisteni.cz

nebo volejte 774 333 888